5 rzeczy, które musisz zrobić latem w Warszawie

Warszawa latem to znakomite miejsce do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. W wakacje dzieje się tu naprawdę dużo. Koniecznie trzeba pójść na jedną z pięknych miejskich plaż, wysłuchać recitalu chopinowskiego, obejrzeć film w kinie plenerowym, wybrać się w rejs po Wiśle i skosztować smakołyków na Targu Śniadaniowym.

 

Wycieczka do warszawy – zarezerwuj nocleg

 

Osoby, które zdecydują się na letnią podróż do stolicy, wcześniej powinny rozejrzeć się za noclegiem. Najlepiej szukać takich miejsc, które mają na wyposażeniu klimatyzację (np. na warsaw4you.com) dzięki temu odpoczynek po pełnych wrażeń i często również upalnych dniach będzie wyjątkowo satysfakcjonujący.

 

Plaże miejskie w Warszawie i rejs po Wiśle

 

Najsłynniejszą stołeczną plażą jest Poniatówka. W sezonie wakacyjnym miejsce to tętni życiem. Można wypożyczyć leżak, zagrać w siatkówkę, urządzić piknik, a wieczorem posłuchać muzyki na żywo lub potańczyć. Spod Mostu Poniatowskiego odpływa co godzinę tramwaj wodny, który zabiera chętnych na wycieczkę po Wiśle lub przeprawę na lewobrzeżną stronę Warszawy. Taka atrakcja kosztuje około 20-30 zł, a z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem oraz sposobem na zobaczenie miasta z zupełnie innej perspektywy.

 

Osobom, które cenią sobie bardziej kameralne formy odpoczynku do gustu przypadną nieco spokojniejsze od Poniatówki plaże, np. plaża praska lub Żoliborz. Niedaleko nich znajdują się stacje rowerów miejskich Veturilo, co jest doskonałą okazją do urządzenia sobie wycieczki wzdłuż wiślanych bulwarów.

 

Koncert muzyki poważnej w ogrodzie

 

Punktem obowiązkowym każdej letniej wycieczki do stolicy powinna być wizyta w Łazienkach Królewskich, ponieważ w każdą niedzielę (od maja do września) można posłuchać tam za darmo koncertu fortepianowego na świeżym powietrzu. Recitale odbywają się dwa razy w ciągu dnia, o godzinie 12:00 oraz 16:00. Przy okazji można również urządzić sobie przechadzkę po królewskich ogrodach, które w sezonie letnim są szczególnie piękne.

 

Piknik na Targu Śniadaniowym i wieczór w plenerowym kinie

 

Targ Śniadaniowy to atrakcja nie tylko dla smakoszy. Na tym wydarzeniu panuje zawsze piknikowa, rodzinna i niezobowiązująca atmosfera. To świetna okazja do skosztowania potraw niemal z całego świata, możliwość kupienia świeżych i naturalnych produktów od lokalnych przedsiębiorców a nawet wzięcia udziału w warsztatach. Targ Śniadaniowy w Warszawie odbywa się w weekendy najczęściej na Żoliborzu: Aleja Wojska Polskiego 1 oraz w Parku Moczydło: ul. Górczewska 62.

 

Po pełnym wrażeń dniu warto się zrelaksować podczas wieczornego seansu filmowego. Darmowe pokazy w ramach Letniej Stolicy Lata można oglądać m. in. w następujących lokalizacjach: na dachu Centrum Nauki Kopernik, w Ogrodzie Saskim, na Polu Mokotowskim oraz na Kępie Potockiej.

 

Często na miejscu pokazu ustawiają się food trucki i rozdawany jest darmowy popcorn. Aby zająć leżak, warto przybyć kilkanaście minut przed seansem – który zaczyna się o godzinie 20:30 lub 21:00. Nie zaszkodzi też wziąć ze sobą koca lub ciepłego swetra i środka przeciw komarom.